(+371) 26353636 (Riga) - (+371) 28656464 (Bulduri) - (+371) 26959090 (Amber)

Vēsture

Thai Lotus Spa

Таizeme ir noslēpumaina zeme - mītiem un leģendām apvīta. Viena no tām – leģenda par tajiešu medicīnas dziedniecisko spēku, kuras pamatā ir tajiešu SPA-rituāli. Kopš atveseļošanas zinātnes rašanās pagājuši vairāk nekā 2,5 tūkstoši gadu. Lieta tāda, ka apmēram pirms 2500 gadiem (tieši ap šo laiku pirmo reizi pieminēti tajiešu rituāli) Таizeme bija daudzu ceļu šķērsošanas centrs, un tātad te apvienojās daudzu kaimiņvalstu kultūru īpatnības. Tajiešu atveseļošanās rituālu – vai tajiešu dziednieciskās sistēmas – dibinātājs ir Dživa Kumars Bhikku, ārsts no Indijas, kurš, kā vēsta daži avoti ziņām, ir bijis paša Budas draugs.

Tajiešu atveseļošanās rituālu tradīcija ir veidojusies, balstoties uz budisma postulātiem, tajā izmantotas indiešu ajūrvēdas likumsakarības, ķīniešu mācība par enerģētiskajiem centriem, turklāt rituāli pārraida dziļu filozofisku uztveri – dziedniecība ir īpaša māksla. Ikdienas aktivitāte, dzīves stils, negatīvas emocijas, stress, nekvalitatīva pārtika, kā arī laika un klimatiskie apstākļi var iztraucēt organisma dabisko līdzsvaru. Tvaiki, ārstnieciskie augi, vannas un tradicionālais tajiešu rituāls – tā ir vienota ārstniecības sistēma, kura sniedz mentālās un fiziskās harmonijas sajūtu.

Таjiešu rituāls darbojas uz dzīvības enerģijas stimulēšanas bāzes, aktivizējot Sen Sip vai Prānu („dzīves vējš”). Sen Sip vai desmit galvenās līnijas sastāv no 72 000 dzīvības enerģijas kanāliem, kuri plūst caur visu ķermeni. Pareiza iedarbības tehnika uz šīm līnijām palīdzēs uzturēt ķermeņa un prāta dzīvības enerģijas līdzsvaru, atbrīvojot bloķētās vietas un vairojot enerģijas plūsmu pa šīm līnijām. Anatomiskā nozīmē, nospiežot uz šiem enerģētiskajiem punktiem, meistars stimulē asinsriti, palielina nervu galiņu jutīgumu, uzlabo ķermeņa kustīgumu un lokanību, veicina atslābināšanos. Visas desmit līnijas stiepjas no nabas zonas divu pirkstu platumā zem vēdera virsmas un plūst caur visu ķermeni dažādos virzienos ar izeju desmit punktos.

спа-ритуалы

Savas pastāvēšanas gadu laikā tajiešu rituāla tehnika, neapšaubāmi, ir būtiski transformējusies, asimilējot sevī ķīniešu tradicionālās medicīnas, jogas zināšanas, kā arī tūkstoš gados uzkrāto tajiešu meistaru pieredzi. Tajiešu rituāla efekts ir pārsteidzošs. Pēc procedūrām uzlabojas asinsrite, masējamā zona sasilst, pazūd tūska. Paaugstinās muskuļu darbības efektivitāte, tiek izvadīti toksīni, noņemta spriedze, atslābinās cīpslas u uzlabojas to elastīgums. Tiek stimulēta un uzlabojas nervus sistēmas aktivitāte. Uzlabojas gremošanas trakta elastīgums, kuņģa zonas masāža novērš sliktas gremošanas izraisītos traucējumus. Maksimālā efekta sasniegšanai tiek organizētas veselas SPA-programmas, kuras balstās uz klasisko tajiešu tehniku.

Tajiešu medicīnā masāža – tā ir veselīga dzīvesveida neatņemama sastāvdaļa, jo vesels ķermenis – tas ir harmoniska enerģētiskā līdzsvara rezultāts, bet slimības – šā līdzsvara traucējumu sekas, attiecīgi visi profesionālie tajiešu SPA-rituāli kalpo ne vien skaistumam, bet arī sniedz atjaunojošu, atveseļojošu iedarbību visam organismam kopumā.

Mūsu ķermeņa gūtā labsajūta atspoguļojas arī mūsu dvēseles stāvoklī. Tādēļ, palutinot sevi ar burvīgajiem SPA-rituāliem, Jūs palīdzat atjaunoties Jūsu ķermenim un dvēselei, vienlaikus to barojot fiziskā un garīgā līmenī.